Seo uyumlu makale nedir denildiğinde web sitenizi arama motorlarında ilk sıralara taşıyacak kalitede bir içeriktir diyebiliriz. Niteliği, özgünlüğü, anahtar kelime kullanımı ve bilgi vericiliği ile pahalı reklamlardan çok daha etkili olan seo uyumlu makale, web sitelerini emin adımlarla sıralamaya alan en etkili seo çalışmasıdır. Seo uyumlu makale nedir, seo uyumlu makale site içi seo çalışmasının olmazsa olmazıdır.

Başlığı, içeriği, etkileyiciliği ve akıcılığı ile okuyucuların dikkatini çeken seo uyumlu makale, web sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırır ve hedef müşteri kitlesinin yakalanmasını sağlar. Seo uyumlu makale nedir, seo uyumlu makale en iyi kullanıcı deneyimini sunan içerikler olarak kaliteli, özgün ve ziyaretçilerin sorduğu sorulara net cevap veren makaledir.

Seo uyumlu makalelerin belirgin özellikleri bulunur. Bu özellikler, makaleyi seo uyumlu yapan ve web sitesini arama motorlarında rakiplerinin önüne taşıyan özellikler olup seo uyumlu makale kuralları olarak bilinir. Şimdi seo uyumlu makale kuralları nelerdir tek-tek inceleyelim.

Kalite ve özgünlük: Özgün olmayan bir makalenin aram motorları açısından hiçbir değeri yoktur. Hatta arama motorları kopya içerik tespit ettiğinde web siteniz hakkında hiç de iyi şeyler düşünmeyecek ve web sitenizi cezalandıracaktır. Kaliteli ve özgün bir makale ise seo uyumlu makale olarak içeriği, uzunluğu ve akıcılığı ile web sitenizi hak ettiği sayfalara kısa sürede taşıyacaktır.

Başlık, alt başlık ve anahtar kelime kullanımı: Başlık bir makalenin can damarı olarak etkileyici, içinde anahtar kelime olan ve ortalama uzunlukta olmalıdır. Boşluklarla birlikte 60 karakteri geçmemeli, anahtar kelime en az bir kez başlıkta kullanılmalıdır. Makale içerisinde anahtar kelimeler yerli yerinde ve ek almadan kullanılır. Alt başlıklarla zenginleştirilen ve daha da akıcı hale getirilen makaleler seo uyumlu makale kuralları çerçevesinde hazırlanmış tam bir okuyucu dostudur.
Makale uzunluğu: Makale uzunluğu seo uyumlu makale kuralları içerisinde önemli olup bilgi verici nitelikte 400-500 kelime olarak hazırlanır. Konulara ve anahtar kelimelere göre ilk sıralarda çıkan makalelerin uzunlukları kriterdir. Rekabet için bu makalelerden daha uzun makaleler hazırlanmalıdır.

Okunabilirlik: Okunmayan bir makalenin hiçbir değeri yoktur. Bir makalenin okunabilir olması demek etkileyici, akıcı ve merak uyandırıcı olması ile mümkündür. Seo uyumlu makale nedir denildiğinde Google’ın kolay taradığı ve okuyucuların da severek ve merakla okuduğu içerikler diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir