Yapılan araştırmalar, pek çok İnternet kullanıcısının Web sitelerini Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarında yaptıkları aramalar sayesinde keşfettiğini göstermektedir. Bu nedenle ürün ve hizmetlerinizi tanıtan Web sitenizin hedef arama kelimeleri ile yapılan aramalarda görünür olması, şirketinizin başarısı ve bilinirliği açısından önem taşımaktadır.

Arama Motoru sıralama algoritmaları her yıl giderek daha karmaşık hale geliyorlar. Bundan sadece birkaç sene önce Web sitenizi arama motorlarına göndermeniz ve birkaç meta etiket takviyesi yapmanız hedef kelimeleriniz ile yapılan aramalarda üst sıralarda yer almanız için yeterliydi. Ancak, Web siteleri arasında gün geçtikçe artan rekabet nedeniyle bu rahat günler oldukça gerilerde kaldı.

Arama Motorlarında, Web sitenizin görünürlüğünü arttırarak daha fazla müşteriye ulaşabilmek için doğru bir SEO planlaması yapmak gerekmekte. Bu planlama ile belirlenen hedeflere ulaşıldığı zaman doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak sitenize gelen organik ziyaretçi trafiğinden dönüşüm elde edebilir ve satışı ve müşteri hedeflerinizi tutturabilirsiniz.

Arama Motorlarında, Web sitenizin görünürlüğünü arttırarak daha fazla müşteriye ulaşabilmek için doğru bir SEO planlaması yapmanız gerekiyor. Bu planlama ile belirlenen hedeflere ulaşıldığı zaman doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilir ve sitenize gelen organik ziyaretçi trafiğinden dönüşüm elde edebilir, bir başka ifade ile müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.

Başarılı Bir SEO Çalışmasının Getirileri

  • Google Adwords (Ücretli Google reklamları) maliyetinizin azalması
  • Sitenizin teknik performansının Google kriterlerini karşılayabilecek hale gelmesi (site yükleme hızı, mobil uyumluluk, vb.)
  • Organik trafikten elde ettiğiniz trafiğin ve dönüşümün artması
  • Her yıl gerçekleşen onlarca Google algoritma güncellemesinden negatif etkilenmemek, maksimum fayda sağlamak
  • Mobil SEO çalışmaları ile mobil cihazlarda yapılan Google aramalarında sitenizin daha görünür hale gelmesi
  • Firmanız içinde bir SEO kültürünün yaratılması, birlikte çalışacağımız ekibin güncel SEO gelişmeleri hakkında bilgi sahibi olması

Neden Sizi Tercih Etmeliyim?

Stradiji Dijital Pazarlama olarak, pek çok müşterimizin web sitesini, doğru SEO planlaması yaparak, hedef arama kelimelerinde üst sıralara taşımayı başardık. Hedefimiz, karşılıklı işbirliği ve doğru planlama ile yürütülecek bir SEO projesi sayesinde web sitenizin hedef arama kelimeleri ile yapılan aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir