AdWords’te nasıl daha fazla tıklanabilir metin reklamlar yaratabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz, o zaman okumaya devam edin, bu yazımızda sizinle bu konunun inceliklerini, detaylarını ve başarı ipuçlarını paylaşmaya çalışacağız.
Günümüzdeki kullanıcılar, artık kahvaltıları sırasında tabletlerinden haberleri tarayan, işlerine giderken akıllı telefonlarından elektronik postalar gönderen, ofislerindeki bilgisayarlarda çalışan, daha sonra da eve dönüp televizyon izlerken tabletlerinden alışveriş yapan birer tüketicilere dönüşmüş durumdalar. Bu kullanıcıların sürekli bağlantıda olduklarını söyleyebiliriz.
Tüketicilerin kullandığı birçok ekran mobil olduğundan; bu durum, her gün, farklı konumlarda milyarlarca yeni pazarlama anları yaratmakta. Artık, öğle yemeği sırasında, işteki bilgisayarından araç kiralama ile ilgili arama yapan Ayşe’nin büyük ihtimalle en iyi fiyatları ve fırsatları aradığını; aynı aramayı öğleden sonra 4’te havaalanında akıllı telefonundan yapan Mehmet’in ise muhtemelen o anda bir araca ihtiyacı olduğunu belirlememiz gerekiyor.
Başarılı pazarlamacıların, kullanıcılara doğru anda doğru mesajı vermesinin gerekli olduğu bir zamandayız. Bununla ilgili olarak, AdWords’te de, daha iyi reklam metinlerinin, reklam alaka düzeyini artırarak, daha kaliteli tıklamaları kendine çektiğini biliyoruz. Daha iyi bir reklam alaka düzeyi ve tıklama oranı da, daha yüksek kalite puanlarına, bu da yüksek reklam gösterim konumlarına ve/veya daha düşük tıklama başına maliyetlere yol açabiliyor. Tüm bunlar da, reklam harcamanız için daha iyi geri dönüşler almanızı sağlıyor.
Peki, tüm bunları düşünerek, nasıl daha iyi reklam metinleri yazabilirsiniz? Bunu birlikte öğrenelim:
1. Reklam metinlerinizi anahtar kelimelerinizle ilişkilendirin.
 
İnsanların günümüzde tüm arama deneyimleri boyunca tutarlılık beklediklerini düşünürsek, anahtar kelimeler ile reklamlar arasındaki bağlantıların olabildiğince hatasız olmasının gerektiği kolayca anlaşılabilir. Bu bağlantılar reklamlarınızın alaka düzeyini iyileştirerek, kalite puanınızı yükseltecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir